E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndeshja ishte ndërprerë në minutën e 41-të, ndërsa tifozët shovinistë serbë kishin pushtuar edhe fushën, ku edhe kishin sulmuar futbollistët shqiptarë.
Pse shtyhet vendimi Serbi-Shqipëri?
Vendimi për ndeshjen e shumë përfolur Serbi – Shqipëri, nuk do të merret të premten (me 12 qershor) ashtu siç kishte paralajmëruar gjykata e CAS-it në Lozanë.

Vendimi do të merret me datën 10 korrik sipas avokatit të FSHF-së, Artan Hajdari.

Ndeshja ishte ndërprerë në minutën e 41-të, ndërsa tifozët shovinistë serbë kishin pushtuar edhe fushën, ku edhe kishin sulmuar futbollistët shqiptarë.

“CAS me anë të një letre zyrtare e ka shtyre sërish vendimin e rëndësishëm për ndeshjen Serbi-Shqipëri e luajtur ne 14 tetor 2014.

Vendimi pritej të zbardhej në datën 12 qershor, tani do të presim zbardhjen në datën 10 korrik 2015. Kombëtarja do të luajë ndeshjen miqësore në 13 qershor në ‘Elbasan Arena’ përballe Francës”, thuhet nga FShF.

Publikuar: 11.06.2015 | 20:35
Lexuar: 498 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
erjon (12/06/2015 11:05:30) pershendetje! me quajne erjon jam nga italia desha te jap nje mendim te vogel lidhur me ndeshjen e 14 tetorit.......................
un mendoj qe gjykata e kas edhe pse ka fakte te plota per per ti dhene shqiperise te shumepriturin 3 pikesh, por ne qofte se kjo nuk do ndolle , do mjaftonte qe cas per te mos u pakenaqesi me asnjeren prej federate gjeja me e ndergjegjshme do ishte riperseritja e ndeshjes ne nje fushe neutro......ju faleminderit

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime