E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por megjithatë, ai është vendi ku njerëzve u duhet më shumë alkool që të dehen, se në çdo vend tjetër.
Shtetet ku pihet më shumë, por nuk dehesh lehtë
Irlanda njihet si shtet pijedashës, madje ka edhe nivelin më të lartë të personave që rrezikohen nga kjo varësi.

Por megjithatë, ai është vendi ku njerëzve u duhet më shumë alkool që të dehen, se në çdo vend tjetër.

Sipas “The Independence”, britanikët gjithashtu kanë një tolerancë të madhe ndaj pijes dhe duhet të pinë më shumë se gjermanët, francezët, apo dhe amerikanët, që “të ndjejnë efektet”, të ndihen “të lumtur”, apo të dehen më shumë se sa duan.

Gazeta citon një raport të ‘Global Drug Survey’, ku renditen edhe Brazili, Holanda, dhe Zelanda e Re. Ndërsa zviceranët, austriakët dhe gjermanët janë “më të dobët” në këtë pikë.

Publikuar: 11.06.2015 | 21:19
Lexuar: 467 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime