E martë, 19.06.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndahet nga jeta gazetarja e RTVM-sė, Fatmira Ēeliku

Publikuar: 01.07.2015 | 10:54
Lexuar: 471 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Sali Ramadani (05/07/2015 16:29:13) Njeri dhe krijuese me karakter tė ēeliktė (ndėr) kombėtar - Sali Ramadani


Njeri dhe krijuese me karakter tė ēeliktė (ndėr) kombėtar - Sali Ramadani

In memoriam: Fatmira Ēeliku

Pas ngushellimit me kohe per mbarimin e papritur te te vellait Tend aq te dashur e te merituar,Agimit,poashtu mikun tim te shtepise dhe te familjes me te gjere,pas ardhjes edhe ne ngushellime me shume vonese per arsyera objektive dhe kur nisesha keto dite edhe te Ti,kur degjova se ishe e shtrire ne spital dhe kur me babain tend dhe mikun tim te vjeter R.Ramadanin dhe familjen gati te kompletuar me dy marreveshje Tuajat serioze bashkepunimi,lajmi i hidhur me tronditur vetem para gjysme ore nga ana e mbeses dhe dhendrit tim me pikelloi pa mase,si rrale kur dhe qe ende nuk me ndalen lotet si rrekeja.

Edhepse isha ne Kercove qe sa jave, por,per shkak te zhurmes se madhe katastrofike te lagjes me te aferme shizofrenike,lajmi i hidhur me erdhi qe tani,para ca minutave dhe nuk qenka "fati" dhe "taksirati",jo vetem qe te mirrja pjese ne ndarjen e fundit nga jeta e amshuar,por edhe nje ndarje te organizuar vellazerore te nivelit me te larte (nder)kombetar!

Kur isha duke u pergatitur per pjesen seriozisht dhe ne nivelin me te larte shkencor-publicistik, per nje shkrim shume me te gjere per Agimin NJERI dhe KRIJUES i pasionuar,per Danin,si piktor i pare akademik kercovar dhe gjitheshqiptar,per familjen Tuaj komplet te talentuar deri mbesat, nipat,ne krye me djemte dhe sidjalin e pa krahasuesherm dhe te shoqin, Kaloshin,te cilit i qendrove ne menyre stoike dhe heroike gjate gjithe jetes,tani erdhi me e zezA e te zezave qe te te ngushelloj Ty,si NJERI, Patriote e rralle,me stoicizem dhe burim te celikte, si krijuese e talentuar dhe me te gjitha virtytet kombetare, njerezore dhe familjare!

Ne kohe kur keto dite nisesha te te ngushelloj edhe Ty me anetaret tjere te falimjes edhe ne Shkup,qofte ne spital,ose ne shtepi,sot-neser me duhet te vij ne ngushellimet e Mikeshes sime te Madhe dhe te familjes se nderuar,me dy djemte,sidjalin,te shoqin,babane,vellane,motrat,mbesat,nipa t dhe me te afermit tjere te nderuar!

Amshimit te Agimit,per fat te keq, do t'i shtohet me gjeresisht edhe atij Tendit,ne kohen e pare te mundeshme, ndofta deri ne liber te plote shkencor-publicistik,sipas plainfikimit te mehershem,ndersa Ty,si bije,si moter,si shoqe,si patriote,te falemnderit per buken e pakursuar me dite te tera dhe piseda te gjera kommbetare dhe familjare!

Lavdi e perjetshme,si moter,si bije dhe kompatriote e paharruer dhe e perjetshme,e amshueshmja,Fetmira (Ramadan) Ēeliku!

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime