E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ajo nuk do të veprojë ndryshe nga strategjia për zgjidhjen e krizës të asaj të cilën po e zbaton BE-ja.
Nuland, presion si ndaj VMRO-së ashtu edhe LSDM-së

Viktorija Nuland pritet që në mënyrë eksplicite të kumtojë porosinë e Uashingtonit lidhur me perspektivat euroatlantike të Maqedonisë që nënkupton edhe respektimin strikt të vlerave perëndimore dhe parimeve të cilat janë vënë në pikëpyetje pas publikimit të “bombave” të opozitës.

Ajo nuk do të veprojë ndryshe nga strategjia për zgjidhjen e krizës të asaj të cilën po e zbaton BE-ja.

Këto janë madje informacionet jozyrtare lidhur me vizitën e saj në Shkup, ndërsa qëndrimi zyrtar pritet që Nuland ta jep në takimin me Nikolla Gruevskin në qeveri.

Pritet që presioni diplomatik që ajo e sjell në Shkup të jetë në dyja anët, si ndaj pushtetit ashtu edhe opozitës me qëllim që të arrihet marrëveshje politike mbi baza të dokumentit të 2 qershorit.

Publikuar: 13.07.2015 | 14:52
Lexuar: 444 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime