E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri 39 gradë.
Sot temperatura deri në 40 gradë


Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla deri mesatare, posaçërisht në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare veriore, UV indeksi do të jetë 9. Temperatura do të lëvizë prej 30 deri në 40 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë deri 39 gradë.

Vazhdon periudha e motit kryesisht stabil dhe shumë të ngrohtë. Posaçërisht ngrohtë do të jetë nesër kur në disa vende temperatura ditore do të tejkalojë edhe 40 gradë Celsius.

Pastaj edhe gjatë ditëve të ardhshme do të vazhdojë moti shumi i ngrohtë, por do të ketë rritje lokale të vranësirave dhe temperaturat do të jenë për dy deri në tre gradë më të ulta.

Publikuar: 20.07.2015 | 12:06
Lexuar: 645 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime