E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mbreti i Arabisë Saudite do të qëndrojë në Francë tre javë, që sipas vlerësimeve do të sjellë të mira profitabile ekonomisë lokale.
Mbreti i Arabisë Saudite privatizon një plazh të tërë në Francë


Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdelaziz Al Saud vendosi për të kaluar pushimet e tij në bregdetin francez në Valoris, i shoqëruar nga rreth 1.000 njerëz.

Por popullata lokale nuk është e kënaqur me vizitën e tij për shkak se ai mbylli tërë plazhin.

Në internet është nisur një peticion kundër privatizimit të hapësirës publike, e cila në vetëm një javë ka mbledhur mbi 50.000 nënshkrime.

Në anën tjetër, një grup turistës francez kanë protestuar nudo në plazh për shkak të vendimit të autoriteteve franceze për të privatizuar për 3 jave plazhin e tyre për Mbretin e Arabisë Saudite.

Pakënaqësia është edhe më e madhe, pasi në vilë dhe rreth saj janë kryer ndërtime pa leje për t’i lejuar mbretit qasje të drejtpërdrejtë nga vilë në plazh.

Mbreti i Arabisë Saudite do të qëndrojë në Francë tre javë, që sipas vlerësimeve do të sjellë të mira profitabile ekonomisë lokale.

Autoritetet franceze nga ana e tyre kanë marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurinë e mbretit, duke përfshirë ndalesën në plazh, e cila është tani në dispozicion vetëm për mbretin
Një grup turistës francez kanë protestuar nudo në plazh për shkak të vendimit të autoriteteve franceze për të privatizuar për 3 jave plazhin e tyre për Mbretin e Arabisë Saudite.

Publikuar: 27.07.2015 | 13:53
Lexuar: 757 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime