E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Albumi i saj debutues ‘ORA’ ka shkuar menjëherë në pozitën e parë në vitin 2013 dhe ajo ka marrë pjesë në filmat si ‘Fifty shades of Grey’ dhe ‘Southpaw’ ndërsa tani është anëtarja më e re e jurisë së X Factor.
Rita Ora: Do kthehesha në Kosovë dhe do kisha ndalur luftënE lindur në Prishtinë, Kosovë, 24 vjeçarja Rita Ora ka ardhë në Londër me familjen e saj pasi lufta ka marrë valën. Ajo ka shkuar në shkollën e artit ‘Sylvia Young’ dhe në vitin 2009 ka nënshkruar me Roc Nation të Jay Z.


Albumi i saj debutues ‘ORA’ ka shkuar menjëherë në pozitën e parë në vitin 2013 dhe ajo ka marrë pjesë në filmat si ‘Fifty shades of Grey’ dhe ‘Southpaw’ ndërsa tani është anëtarja më e re e jurisë së X Factor.

Këto janë pyetjet e The Guardian dhe përgjigjet e Ritës:


Cili është kujtimi yt më i hershëm?

Kur kam qenë shtatë vjeçare dhe duke luajtur ‘fshehtas’ në varrezat e Earl Court, askush nuk ka mundur të më gjejë dhe un kam menduar se do të vidhem nga shpirtërat.


Për cilën gjë të vjen më keq nga vetja jote?

I bllokoj njerëzit kur flasin me mua. Kjo gjë del të jetë shumë e vrazhdë por uk mund të koncentrohem në dy gjëra në të njëjtën kohë.


Cilën gjë e urreni më shumë tek të tjerët?

Gënjeshtrën.


Cili ka qenë momenti yt më i sikletshëm?

Kur më ka dal gjoksi aksidentalisht për herë të parë, në Lovebox në vitin 2009.


Përveç pronave, cila është gjëja me e shtrenjtë që ke blerë ndonjëherë?

Një orë dore Rolex për babin tim.


Cili është posedimi yt më i çmueshëm?

Qeni im, Cher.


Cila është fotoja jote e ballinës në telefon?

Një reklamë e vjetër e Versace me Cindy Crawfors dhe Claudia Schiffer.


Çfarë nuk të pëlqen nga pamja jote?

Të pasmet e mia dhe vithet e epërme.


Kush do të doje të luajë rolin në filmin për jetën tënde:

Julianne Moore. Ajo është e bukur.


Cila është fjala jote e preferuar?

“Major” (E madhe)


Cili libër të ka ndryshuar jetën?

A Million Little Pieces nga James Frey.


Cila është gjëja më e keqe që dikush të ka thënë ndonjëherë?

‘Nuk mund ta bësh’.


Cila është gjëja e ‘ndaluar’ që të kënaq më së shumti?

Djathi.


Çfarë ose kush është dashuria më e madhe e jetës tënde?

Dashuria ime e parë. Ne jemi lidhur kur kemi qenë 16 vjeç por më pas as nuk jemi dëgjuar më.


Si ndihesh kur je në dashuri?

Sikur je duke fluturuar.

Kë do kishe ftuar në darën e ëndrrave tua.

Blondie, Tina Turnerm David Bowie dhe Michelle Obama.


Cili ishte zhgënjimi më i madh për ty?

Kur më kanë dështuar dy marrëveshje për incizime kur isha 14 dhe 17 vjeçe.


Nëse do mund të rregulloje të pasmen, çfarë do kishe ndyshuar?

Atë se kam menduar se nuk di çdo gjë.


Nëse do ktheheshe në kohë, ku do kishe shkuar?

Në Kosovë dhe do kisha ndalur luftën.


Kur ke qarë për herë të fundit dhe pse?

Kur jam nderuar si ambasadore e Kosovës nga presidentja në korrik.


Sa shpesh bën seks?

Aq shpesh sa mundem.

Publikuar: 22.08.2015 | 15:47
Lexuar: 549 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime