E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjermanët erdhën në avantazh me golin e Mesut Oezil i cili pas një gjuajtje të fuqishme tundi rrjetën e portierit Ganez Kingson
Gjermania mundi Ganën, në fund të dyja kualifikohen


Pjesa e parë e takimit përfundoi pa gola edhe pse të dyja squadrat patën raste për të shënuar por nuk ishin konkret.Gjermania sulmonte me protagonistët e saj si Podolski,Oezil dhe Tomas Muller,kurse Gana me sulmuesin e saj Asamoah Gyan herë pas here gjuante në drejtim të portës së Neuer.

Në pjesën e dytë Gjermanët kontrollonin topin që nga filimi ,vërehej dëshira për të fituar dhe për tu kualifikuar në mes 16 ekipeve më të mira,kurse në të njejtën kohë luhej ndeshja Serbi –Australi.

Gjermanët erdhën në avantazh me golin e Mesut Oezil i cili pas një gjuajtje të fuqishme tundi rrjetën e portierit Ganez Kingson.

Pas këtij goli pati edhe disa aksione mirëpo rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund të ndeshjes. Me këtë rezultat Gjermania në të tetën e finales do të takoj Anglinë, kurse Gana edhe pse e humbi këtë ndeshje prapseprap kualifikohet falë golaverazhit më të mirë se të Australisë dhe do të takohet me SH.B.A –së. Sebia dhe Australia e perfunduan sonte kampionatin.

Avni Osmani
Gjermania mundi Ganën
Gjermania mundi Ganën

Publikuar: 23.06.2010 | 13:51
Lexuar: 3112 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
maksi (06/04/2011 18:39:27) keta jan 1
vitin tjeter do fitojmm evropianin
paraaaaaaaaaaaaaaaaa gjermaniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
keta lojtar sndalen nga asgjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime