E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Eksperti i marrëdhënieve Ian Kerner ka thënë se teknologjia është duke bërë që çiftet të ndahen për shkak të një pëlqimi në Facebook apo komentimi në ndonjë postim.
Nëse dëshironi martesë të suksesshme, fshijeni partnerin nga Facebooku
Një ekspert i marrëdhënieve ka ofruar disa këshilla për çiftet të cilat dëshirojnë të krijojnë një marrëdhënie më të mirë – dhe të cilët e përdorin shumë teknologjinë.

Ai thotë se ta fshini partnerin nga llogaria juaj në Facebook mund të jetë mënyra më e mirë për të pasur një martesë të suksesshme.

Ai sugjeron se çiftet të cilat e fshijnë njëri-tjetrin nga lista e miqve në rrjete sociale do të qëndrojnë më gjatë së bashku, transmeton Lajmi.net.

Eksperti i marrëdhënieve Ian Kerner ka thënë se teknologjia është duke bërë që çiftet të ndahen për shkak të një pëlqimi në Facebook apo komentimi në ndonjë postim.

“Unë e kuptova këtë për një kohë të shkurtër me gruan time, se me të vërtetë nuk dua ta kem atë në listën e miqve në Facebook dhe as ajo mua,” tha ai.

“Unë nuk dëshiroja informacione shtesë. Dëshiroja më pak informacione, më shumë mister dhe më shumë paparshikueshmëri.”

Statistikat tregojnë se rreth 25% të çifteve në mbarë botën ndahen për shkak të Facebookut dhe rrjeteve të tjera sociale. A mendoni se kjo është zgjidhja më e mirë? Komentoni më poshtë për mendimet tuaja!

Publikuar: 11.09.2015 | 10:27
Lexuar: 514 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime