E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nga viti 2005 Naypyidaë është kryeqyteti i ri i Birmanise (ose Myanmarit) ne vend te Yangon.
Ky është kryeqyteti më i madh në botë, por është…. bosh


Nga viti 2005 Naypyidaë është kryeqyteti i ri i Birmanise (ose Myanmarit) ne vend te Yangon.

Qyteti është gjashtë herë më i madhë se Roma apo Nju Jorku, por ka një problem të “vogël”, nuk ka fare njerëz në qendër, sepse është ndërtuar në një zonë që dikur ka qenë periferike dhe mjaft larg qendrave të banuara.
Ky është kryeqyteti më i madh në botë, por është…. bosh
Ky është kryeqyteti më i madh në botë, por është…. bosh
Ky është kryeqyteti më i madh në botë, por është…. bosh

Publikuar: 15.09.2015 | 12:14
Lexuar: 833 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime