E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Marrëdhëniet bilaterale mes të dy vendeve, thellimi i bashkëpunimit Rusi-Maqedoni edhe bashkëpunim tregtar dhe implementimin i projekteve të përbashkëta në sistemin energjetik kanë qenë temat në të cilat kanë biseduar Lavrov dhe Poposki.
Poposki u takua me Lavrovin në Nju-Jork


Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Poposki në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, realizoi takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Federatës Ruse Sergej Lavrov, njoftoi sot MPJ-ja e Maqedonisë.

Marrëdhëniet bilaterale mes të dy vendeve, thellimi i bashkëpunimit Rusi-Maqedoni edhe bashkëpunim tregtar dhe implementimin i projekteve të përbashkëta në sistemin energjetik kanë qenë temat në të cilat kanë biseduar Lavrov dhe Poposki.

Ministrat e Punëve të Jashtme të Rusisë dhe Maqedonisë, siç njoftoi MPJ-ja ruse, kanë këmbyer mendime edhe situatën në Ballkan edhe tema tjera aktuale nga marrëdhëniet ndërkombëtare. Në takim, Poposki e ka ftuar Lavrovin ta vizitojë Republikën e Maqedonisë.

"Kemi tema për të biseduar. Duhet ta shqyrtoj plan-agjendën time, e cila është shumë e ngjeshur dhe shpesh ndryshohet" tha Lavrov ndërsa Poposki duke i konfirmuar ka theksuar se do të jetë i lumtur nëse së shpejti e sheh në Shkup, transmeton agjencia ruse TASS.

Publikuar: 01.10.2015 | 00:08
Lexuar: 468 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime