E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shumica të cilët kanë arritur në Greqi janë sirianë (175.375), afganë (50.177), dhe pakistanë (11.289). Në Itali kanë udhëtuar më së shumti eritrianë (30.708), nigerianë (15.113) dhe somalezë (8.790).
Rreth 560.000 migrantë kanë arritur në Evropë nga fillimi i vitit


Nga fillimi i vitit në Evropë përmes Detit Mesdhe kanë arritur 557.899 migrantë dhe refugjatë, kumtoi Organizata Ndërkombëtare për Migrim.

Numër më të madh të migrantëve dhe refugjatëve ka pranuar Greqia, 421.341, ndërsa në Itali kanë arritur 133.451 persona.

Shumica të cilët kanë arritur në Greqi janë sirianë (175.375), afganë (50.177), dhe pakistanë (11.289). Në Itali kanë udhëtuar më së shumti eritrianë (30.708), nigerianë (15.113) dhe somalezë (8.790).

Sipas të dhënave të organizatës ndërkombëtare 2.987 persona kanë humbur jetën në Detin Mesdhe gjatë përpjekjes të arrijnë deri në Evropë.

Publikuar: 06.10.2015 | 14:54
Lexuar: 434 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime