E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene.
Rregullat e dasmës çeçene (Foto)

Muajin e shkuar, Departamenti për Kulturën në Çeçeni publikoi rregullat e dasmës.

Mes të tjerash thuhet se nuk lejohen armët e zjarrit, nusja dhe dhëndri duhet të mbajnë distancë gjatë kërcimit, ndërsa nuses nuk i lejohet të presë tortën e martesës.

Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene.

Popullsia në këtë republikë ruse është nën presion për të adoptuar qasjen islamike të jetesës.

Vendi drejtohet me grusht të hekurt nga Ramzan Kadyrov.
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene
Ky koleksion me foto nga nusja Zara Khasanova tregon se si është një dasmë e vërtetë çeçene

Publikuar: 16.10.2015 | 16:35
Lexuar: 1261 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime