E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ata qelizat e kancerit agresiv të gjirit i kanë implementuar në minj nën lëkurë dhe pastaj i kanë trajtuar me ekstrakt të pjeshkës. Ata kanë vërejtur efekt pozitiv pas vetëm disa javëve, çka do të thotë se pjeshkat i kanë mbytur metastazat dhe e kanë stopuar sëmundjen.
Hani tri pjeshka në ditë, mbrohuni nga kanceri i gjirit
Një aleat kundër kancerit të gjirit, mund të jetë pjeshka. Konsumimi i vetëm tre pjeshkave në ditë, mund të ndihmoj kundër kësaj sëmundjeje, tregojnë rezultatet e një studimi të ri.

Studiuesit amerikanë deri te ky zbulim i rëndësishëm kanë ardhur në bazë të testimit të kryer në minj.

Ata qelizat e kancerit agresiv të gjirit i kanë implementuar në minj nën lëkurë dhe pastaj i kanë trajtuar me ekstrakt të pjeshkës. Ata kanë vërejtur efekt pozitiv pas vetëm disa javëve, çka do të thotë se pjeshkat i kanë mbytur metastazat dhe e kanë stopuar sëmundjen.

Pastaj studiuesit kanë llogaritur dozat e përdorura në minj dhe i kanë aplikuar tek njerëzit dhe me këtë kanë ardhur në konstatim se vetëm tre pjeshka në ditë, ka pasur efekt të njëjtë edhe tek femrat.

Publikuar: 18.10.2015 | 12:46
Lexuar: 684 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime