E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Peshkaqeni u gjet në një zonë të Teksasit ku shumë vite më parë ka ekzistuar një oqean.
SHBA: Gjendet peshkaqeni gjigant, më i vjetër se dinozaurët
Ekspertët besojnë se një peshkaqen gjigant i gjetur në një tokë të thatë në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është më i vjetër dhe më i frikshëm se dinozaurët.

Peshkaqeni u gjet në një zonë të Teksasit ku shumë vite më parë ka ekzistuar një oqean.

Peshkaqeni është 8 metër i gjatë dhe ka ekzistuar për rreth 300 milionë vjet.

Kjo specie quhet “Goodrichthys eskdalensis” dhe mendohet se ka jetuar pranë Skocisë.

Tashmë ky lloj i peshkaqenëve është një subjekt i ri i studimit të shkencëtarëve./mapo/

Publikuar: 20.10.2015 | 11:45
Lexuar: 1005 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime