E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

E kuqe, e verdhe dhe e gjelbër...Ne jemi mësuar më këtë rregull të përhershme...Pritja deri sa të ndizet e gjelbërta në semafor mund të jetë e mërzitshme. Disa popuj kanë menduar që ti zbavitin njerëzit gjatë pritës në semafor...mund edhe të qeshni...
Semaforët ndryshe dhe qesharak...
E kuqe, e verdhe dhe e gjelbër...Ne jemi mësuar më këtë rregull të përhershme...Pritja deri sa të ndizet e gjelbërta në semafor mund të jetë e mërzitshme. Disa popuj kanë menduar që ti zbavitin njerëzit gjatë pritjes në semafor...mund edhe të qeshni...Kështu duket një semafor në Pragë...jo normale dhe qesharake..
Ndalu! Fillo...Në Berlin semaforët janë të ndryshëm dhe më humor...Rruga  Lafayette i Houston në New Yorku.
Edhe pse në Londër Policët me kalë nuk janë gjë e jashtëzakonshme...një polic me kalë ne semafor duket qesharake...
Semafor në Federice në DanimarkëSemafor në Madrid


Ky semafor është vendosur në 14 shkurt për ditën e Shën Valentinit në Bruksel
Semafor në Jerusalem...
Semafor në Bogota- Columbi...Semafor për ata të cilët nuk i dallojnë ngjyrat...


Mendoni sikur të vini para këtij semafori në Londër... nuk është në përdorim...

Publikuar: 29.06.2010 | 01:36
Lexuar: 3252 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime