E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Turistë nga zona të ndryshme të vijnë çdo vit për të shijuar spektaklin.
Nga pema 1400-vjeçare e tempullit budist bien gjethe të arta
Kjo pemë gjigante gjendet pranë tempullit budist Gu Guanyin, në malet Zhongnan, në Kinë.

Çdo vjeshtë, pema e lashtë 1400-vjeçare bëhet plotësisht e verdhë duke e mbuluar hapësirën rreth saj me një tapet të vërtetë në ngjyrë të artë.

Turistë nga zona të ndryshme të vijnë çdo vit për të shijuar spektaklin.
Nga pema 1400-vjeçare e tempullit budist bien gjethe të arta
Nga pema 1400-vjeçare e tempullit budist bien gjethe të arta
Nga pema 1400-vjeçare e tempullit budist bien gjethe të arta
Nga pema 1400-vjeçare e tempullit budist bien gjethe të arta

Publikuar: 25.11.2015 | 12:32
Lexuar: 806 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime