E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fëmijët janë të ndjeshëm, viruset i marrin shumë lehtë. Duhet të ketë kujdes të shtuar ndaj tyre,sepse janë disa simptoma që shfaqen në trupin e tyre dhe neglizhohen. Këtu ju shfaqim disa simptoma që sipas “famile.de” , nuk duhet injoruar
Simptomat tek fëmijët që nuk duhet t`i injoroni
Të qenit prind nënkupton shumë përgjegjësi, lodhje por në të njëjtën kohë nënkupton edhe lumturi

Fëmijët janë të ndjeshëm, viruset i marrin shumë lehtë. Duhet të ketë kujdes të shtuar ndaj tyre,sepse janë disa simptoma që shfaqen në trupin e tyre dhe neglizhohen. Këtu ju shfaqim disa simptoma që sipas “famile.de” , nuk duhet injoruar :

Temperatura e lartë

Ethe afatgjate

Ethe dhe dhembje koke:

Njolla të kuqe në lëkur

Dhembje e papritur stomaku

Dhembje koke me të vjella

Buzët e mavijosura

Ënjtje të fytyrës, gjuhës apo të buzëve

Të vjella pas gjumit

Gjakderdhje të tepërta
Komentet

Publikuar: 26.11.2015 | 11:59
Lexuar: 508 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime