E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Idetë e mëdha dhe të mprehta kanë dy gjëra të përbashkëta: duhet të mendohen nga njerëz dhe më pas të shpërndahen. Disa nga njerëzit më me ndikim janë:
Tetë udhëheqësit e mendimit global për vitin 2015
Instituti “Gottlieb Duttweiler” dhe gazeta “The WorldPost”, në bashkëpunim me studiuesin e Institutit të Teknologjisë së Masaçusetit, Peter Gloor, kanë hartuar listën e Udhëheqësve të Mendimit Global për vitin 2015.

Lista përmbledh zërat më ndikues të botës, që do të thotë ata që ndryshojnë mënyrën sesi mendojmë dhe sesi përhapen idetë. Idetë e mëdha mund të ndryshojnë botën, dhe këta mendimtarë kontribuojnë me idetë e tyre.

Idetë e mëdha dhe të mprehta kanë dy gjëra të përbashkëta: duhet të mendohen nga njerëz dhe më pas të shpërndahen. Disa nga njerëzit më me ndikim janë:

1. Papa Françesku

2. Paulo Coelho

3. Muhammed Yunus

4. Orhan Pamuk

5. Edward Snowden

6. Umberto Eco

7. Richard Dawkins

8. DaLai Lama

Publikuar: 12.12.2015 | 16:20
Lexuar: 2001 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime