E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Anorgasmia mund të shfaqet në rastet e përdorimit të drogave, alkoolit, por është edhe një shqetësim i vërtetë psikologjik, shpesh i shkaktuar nga mungesa i besimit në vete.
Nuk arrini kënaqësinë maksimale në shtrat, ja nga se vuani
Arritja e kënaqësisë seksuale në shtrat për një femër, shpesh është diçka e vështirë. Janë të shumta ato që thonë se kanë raporte seksuale të këndshme dhe të kënaqshme, por pa arritur orgazmën.

Faji nuk është i meshkujve, të paktën jo gjithmonë. Ky fenomen quhet anorgasmia dhe do të thotë “mungesë orgazme”.

Praktikisht edhe kur ndihet një eksitim normal, një femër nuk arrin të kalojë në fazë orgazmike me asnjë lloj stimulimi.

Anorgasmia mund të shfaqet në rastet e përdorimit të drogave, alkoolit, por është edhe një shqetësim i vërtetë psikologjik, shpesh i shkaktuar nga mungesa i besimit në vete.

Ky problem është i pranishëm në thuajse 10% të femrave, të cilat vuajnë nga anorgasmia pa e ditur.

Kjo patologji ka zgjidhje të lehtë, pasi nëse është fizike mjafton të shkohet për vizitë te gjinekologu dhe nëse është psikologjike, mjafton terapia.

Publikuar: 13.12.2015 | 15:46
Lexuar: 481 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime