E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sanksionet kanë të bëjnë me sektorin energjetik, bankar dhe të mbrojtjes dhe të jenë në fuqi deri në fund të korrikut të vitit 2016.
BE i vazhdoi sanksionet ndaj Rusisë edhe për gjashtë muaj

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian sot u pajtuan që t'i vazhdojnë sanksionet ekonomike ndaj Rusisë për gjashtë muaj të tjerë, të vendosura për shkak të rolit të Moskës zyrtare ndaj krizës ukrainase.

Sanksionet kanë të bëjnë me sektorin energjetik, bankar dhe të mbrojtjes dhe të jenë në fuqi deri në fund të korrikut të vitit 2016.

Vendimi mbi sanksionet do të hyjë në fuqi të hënën në mesnatë në qoftë se ndonjë nga 28 shtetet anëtare të Unionit nuk e ndryshon mendimin dhe bën ankesë me shkrim.

Vendimi për vazhdimin e sanksioneve ndaj Rusisë duhej të merrej në fillim të dhjetorit, por u shty për dy javë për shkak të dyshimeve të disa vendeve, së pari Italia, për të ndëshkuar Rusinë, nga e cila në të njëjtën kohë kërkohet ndihmë në zgjidhjen e konfliktit në Siri.

Publikuar: 21.12.2015 | 13:21
Lexuar: 470 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime