E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Trajneri spanjoll e kishte refuzuar njëherë në vitin 2012, ndërsa rusi nuk dëshiron një “jo” të dytë. Manchester City duket skuadra e preferuar e Guardiolas, por Chelsea refuzon të dorëzohet.
Guardiola te Chelsea, vendos... bashkëshortja
Chelsea është duke menduar për sezonin e ardhshëm. Pas shkarkimit të Jose Mourinhos dhe emërimit të Guus Hiddink si trajner i përkohshëm, dëshira e manjanit rus dhe pronarit të “bluve”, Roman Abramovich, është që të sjell në Londër Pep Guardiolan.

Trajneri spanjoll e kishte refuzuar njëherë në vitin 2012, ndërsa rusi nuk dëshiron një “jo” të dytë. Manchester City duket skuadra e preferuar e Guardiolas, por Chelsea refuzon të dorëzohet.

Madje, londinezët kanë kuptuar se Cristina Serra, bashkëshortja e Pep, ka shprehur dëshirën që të jetojë në Londër pas largimit nga Gjermania. Pikërisht në këtë pikë po shpresojnë “blutë”, të cilët po tentojnë të bindin trajnerin përmes gruas së tij.

Sidoqoftë, Abramovich nuk do të kursejë asnjë qindrakë, pasi pritet t’i ofrojë Guardiolas një pagë më të mirë se City si dhe do t’i plotësojë të gjitha kushtet që ka ai.

Mediat angleze shkruajnë se Guardiola ia ka bërë të qartë Chelseat se për të marrë drejtimin e skuadrës, duhet të blejnë dhjetë lojtarë të rinj, që në pamje të parë duket një dëshirë e parealizueshme.

/ Top Channel

Publikuar: 22.12.2015 | 12:24
Lexuar: 514 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime