E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas gazetës “XXL”, avokati, i cili e ka përfaqësuar reperin në disa gjyqe të ndryshme, ka ngritur një padi në gjykatën e Manhattan në fillim të kësaj jave.
Lil Wayne paditet nga ish-avokati i tij
Ish-avokati i Lil Wayne, Michael Karmer, raportohet të ketë paditur reperin me një shumë prej 375 mijë dollarësh pasi nuk ka paguar taksat ligjore.

Sipas gazetës “XXL”, avokati, i cili e ka përfaqësuar reperin në disa gjyqe të ndryshme, ka ngritur një padi në gjykatën e Manhattan në fillim të kësaj jave.

Në padinë e ngritur, Kramer deklaron se Wayne nuk ka paguar taksat ligjore, të cilat kapin vlerën e 379.239 dollarë pasi kishte rënë dakord të paguante një shumë fillestare prej 20.000 dollarësh plus pagesat mujore.

Avokati shprehet se ka bërë disa përpjekje që ta zgjidhte këtë problem në mënyrë miqësore, por përpjekjet e tij kanë rezultuar të pasuksesshme.

Publikuar: 23.12.2015 | 23:41
Lexuar: 421 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime