E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mediet siriane raportojnë se Ruqia Hassan (në foto), gazetare e pavarur, është vrarë kohët e fundit, duke u bërë gazetarja e pestë e ekzekutuar që nga tetori në Siri.
ISIS-i ekzekuton gazetaren e parë femër
ISIS-i ka ekzekutuar gazetaren e parë femër që raportonte nga brenda territorit që organizata terroriste ka nën kontroll.

Mediet siriane raportojnë se Ruqia Hassan (në foto), gazetare e pavarur, është vrarë kohët e fundit, duke u bërë gazetarja e pestë e ekzekutuar që nga tetori në Siri.

Hassan në rrjetet sociale njihej me pseudonimin Nisan Ibrahim.

Postimi i fundit në profilin e saj është: “Jam në Raqqa dhe kam marrë kërcënime me vdekje. Kur ISIS-i të më arrestojë dhe të më ekzekutojë me prerje koke, nuk ka problem. Për mua vlen më shumë dinjiteti se jeta nën poshtërimin e ISIS-it”.

Publikuar: 05.01.2016 | 23:47
Lexuar: 378 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime