E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reprezentacion i Maqedonisë me datën 27 shkurt do të merrë pjesë në kampionatin Ballkanik në sallë që do të mbahet në Stamboll të Turqisë.
Rezultate  të  shkëlqyeshme të reprezentuesve  tanë
Atletikë: Reprezentacioni i Maqedonisë në mitungun në Dobriq


Reprezentacioni i Maqedonisë në atletikë që është duke zhvilluar përgatitje në qytetin Dobriq të Bullgarisë ka marrë pjesë në mitungun ndërkombëtar të atletikës në sallë. Atletët nga Maqedoinia në këtë garë ndërkombëtare kanë shënuar rezulatet të mira në radhë të parë vrapuesi në shtigjet mesme Pajmakovski ka shënuar rezultete shumë të mira në disiplinën 1500 metra me rezultat 4 minuta 7 sekonda e 85 të qindtat, ndërkaq në disiplinë 800 metra ka shënuar rezultat 2 minuta e 85 të qindtat. Rezultat të mirë ka shënuar edhe Dario Ivanovski në disiplinën 3000 metra 8 minuta 43 sekonda e 23 qindtat. Valbona Selimi në disiplinën 60 metra shënoi rezultat 8 sekonda e 8 të qindtat, ndërkaq Besiana Mustafa në disiplinën kërcim së larti ka shënuar rezultat personal 1 metër e 55 centimetra. Reprezentacion i Maqedonisë me datën 27 shkurt do të merrë pjesë në kampionatin Ballkanik në sallë që do të mbahet në Stamboll të Turqisë.

Rezultatet

1. Valbona SELIMI, 1994, 60m, 8.08
2. Frosina RISTESKA, 1991, 400m , 63.61
3. Besijana MUSTAFA, 2000, Kërcim së larti – 155 cm
1. Aleksandar TANEVSKI, 1997, 60m – 7.25
2. Slave KOEVSKI, 1997 god, 400 m, 51.86
3. Gjorgji KUZMANOVSKI, 1994, 400m- 52.47
4. Milan VELKOVIKJ, 2000, 60m, 7.42 400m – 53.10
5. Ilija PAJMAKOVSKI, 1994, 800m,- 2.00.55 1500m- 4.07.85
6. Dario IVANOVSKI, 1997, 3000m, 8.43.79

Valbona  Selimi vrapoi në 60 m
Besiana  Mustafa

Publikuar: 21.02.2016 | 18:16
Lexuar: 479 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime