E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Raportohet se ky programues kompjuterik amerikan ka vdekur para dy ditësh nga sulmi në zemër.
Vdiq zbuluesi i e-mail-it Ray Tomlinson

Në moshën 74 vjeçare në Shtetet e Bashkuara ka vdekur zbuluesi i rrjetit të postës elektronike, i njohur si e-mail, Roy Tomlinson.

Raportohet se ky programues kompjuterik amerikan ka vdekur para dy ditësh nga sulmi në zemër.

Deri në zbulimin e të ndjerit Tomlinson, të rrjetit të parë postal prej një personi te tjetri, nuk ka pasur kurrfarë mpënyre për të dërguar diçka te ndonjë person specifik me adresë të veçant.

Në zbulimin e tij përfshihet edhe simobil “@” në adresat e emailit për ta lidhur emrin e përdoruesit me adresën e destinuar.

Publikuar: 07.03.2016 | 12:00
Lexuar: 1976 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime