E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin e ka bërë të ditur ministri egjiptian i Antikiteteve, Mamdouh Eldamaty gjatë një konference për shtyp.
Zbulohen dy dhoma të fshehta në varrin e Tutankhamon
Dy dhoma të fshehta janë zbuluar pas varrit të Tutankhamon, në anët perëndimore dhe jugore, me material organik dhe metal.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri egjiptian i Antikiteteve, Mamdouh Eldamaty gjatë një konference për shtyp.

Ky është rezultati i skanimit me rreze X i varrit, i kryer me 26 dhe 27 nëntor 2015, tha ministri duke shtuar se kërkimet do të vazhdojnë për të zbuluar përbërjen e materialeve të gjetura.

Publikuar: 22.03.2016 | 18:26
Lexuar: 640 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime