E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Prandaj, duhet të dihet se si të seleksionohen ushqimet dhe në çfarë kohe janë të përshtatshme për t’u ngrënë në mënyrë që të mos fitoni mbipeshë.
Dietë e shëndetshme dhe e lehtë për t’u mbajtur
Ushqimet kanë proteina të ndryshme të cilat ndikojnë në mënyra të ndryshme në trupin e njeriut, disa prej të cilave edhe mund të shkaktojnë mbipeshë.

Prandaj, duhet të dihet se si të seleksionohen ushqimet dhe në çfarë kohe janë të përshtatshme për t’u ngrënë në mënyrë që të mos fitoni mbipeshë.

Mirëpo, kjo ndikon edhe tek ata që tashmë kanë peshë dhe ndihmon që të mposht dy lloje të diabetit.

Studimet kanë rezultuar se, nëse e hani një mëngjes të mirë, me ushqime që përmbajnë proteina, një drekë të mesme me disa lloje të proteinave dhe një darkë me shumë pak proteina, i ndihmon organizmit të qëndroj në mënyrë të mirë përgjatë gjithë ditës.

Publikuar: 06.04.2016 | 23:49
Lexuar: 525 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime