E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shtojmë jufkat dhe gjithashtu i skuqim së bashku për disa minuta, duke bërë kujdes që të mos ngjiten. Në mometin që dhe jufkat kanë marrë një ngjyrë të artë, i heqim nga zjarri.
Jufka me mish pule
Përgatitja: Fillimisht i japim një valë pulës, në ujë me kripë për 20 minuta. Në një..

Përbërësit:

400 gr jufka

1 pulë e vogël

100 gr gjalp

1 qepë

Kripë

Përgatitja:

Fillimisht i japim një valë pulës, në ujë me kripë për 20 minuta. Në një tigan, hedhim gjysmën e gjalpit, shtojmë qepën dhe i japim një ngjyrë të artë. Shtojmë jufkat dhe gjithashtu i skuqim së bashku për disa minuta, duke bërë kujdes që të mos ngjiten. Në mometin që dhe jufkat kanë marrë një ngjyrë të artë, i heqim nga zjarri.

Në një tavë shtrojmë jufkat dhe i shtojmë lëngun e pulës derisa të mbulohen. Vendosim pulën dhe shtojmë dhe gjapin e mbetur. I vendosim në furrë në 250 gradë për 15 minuta./tvklan.al

Publikuar: 11.04.2016 | 15:25
Lexuar: 934 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime