E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fermeri i cili zotëron lopën , tha se kishte qënë i shqetësuar se bagëtia nuk do e pranonte atë. Por më pas zbuloi se tre brirët i jepnin kafshës një avantazh të konsiderueshëm. Ai tha për median lokale se lopa i shtynte të tjerët me bririn e tretë që t’i largonte nga rruga.
Lopa lind me tre brirë (Foto)
Një lopë në Uzbekistan ka lindur me një bri më shumë, në mes të kokës së saj.

Fotot e realizura në Azinë Qëndrore tregojnë një grup burrash dhe një fëmijë teksa ekzaminojnë pamjen e çuditshme të kafshës.

Imazhet janë shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale që kur janë postuar online.
Mediat locale raportuan se briri “ekstra” nuk duket se do i shkaktojë lopës probleme.

Fermeri i cili zotëron lopën , tha se kishte qënë i shqetësuar se bagëtia nuk do e pranonte atë. Por më pas zbuloi se tre brirët i jepnin kafshës një avantazh të konsiderueshëm. Ai tha për median lokale se lopa i shtynte të tjerët me bririn e tretë që t’i largonte nga rruga.

Përdoruesit online kanë sugjeruar se kjo mund të jetë një shenjë e ndotjes e cila po vazhdon të prekë botën natyrale, ndërkohë që disa të tjerë e përshkruan gjallesën si “bukuri” e se shpresonin që lopë të tjera të lindnin si ajo.
Lopa lind me tre brirë (Foto)

Publikuar: 25.04.2016 | 23:26
Lexuar: 524 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime