E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj, gjë që u prit mjat mirë nga të pranishmit.
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj
Prorektori i UT-së, Prof. Dr. Arbër Çeliku mori pjesë si njëri ndër referuesit kryesorë në Kongresin I-re Ballkanik të letërsisë për fëmijë dhe të rinj në Edrene të Turqisë

Prorektori, Prof. Dr. Arbër Çeliku e prezantoi denjësisht Universitetin e Tetovës në Kongresin I Ballkanik të letërsisë për fëmijë dhe të rinj, i cili u mbajt nga data 3-7 maj në Universitetin Trakya të Edrenesë, Republika e Turqisë.

Në këtë Kongres madhështor, ku morën pjesë mbi 300 studiues, shkrimtarë dhe përkthyes nga Turqia, vendet e Lindjes së Mesme, Ballkani, Gjermania, Hungaria dhe Austria, prorektori Çeliku ishte zgjedhur si njëri ndër 4 referuesit kryesorë (keynotespeaker), gjë që flet dukshëm edhe për reputacionin që gëzon Universiteti i Tetovës në rrafshin ndërkombëtar.

Ai referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj, gjë që u prit mjat mirë nga të pranishmit.

Në shenjë falënderimi për kontributin e tij edhe në Këshillin ndërkombëtar shkencor dhe poër mbështetjen e Universitetit të Tetovës në organizimin e gjithmbarshëm të kësaj ngjarjeje të rëndësishme shkencore, prorektori Çeliku nga organizatorët e Kongresit u nderua me pllaketën e nderit të Kongresit I Ballkanik të letërsisë për fëmijë dhe të rinj.
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj
Prorektori i UT-së, Çeliku në Edrene referoi me temë: Letërsia shqiptare për fëmijë ndër shkekuj

Publikuar: 10.05.2016 | 18:02
Lexuar: 1330 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime