E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas ekspertëve, gjethet e manaferrave janë një ilaç natyral për ta luftuar diabetin. Manaferrat e bardha ndihmojnë në uljen e kolesterolit të lartë në gjak, si dhe ndihmojnë në tretjen e shtresave dhjamore në organizëm.
Me gjethe të manaferrave kundër diabetit
Manaferra, kjo frutë e vogël e cila është shumë e shëndetshme, na shërben së bashku me gjethet e saj.

Sipas ekspertëve, gjethet e manaferrave janë një ilaç natyral për ta luftuar diabetin. Manaferrat e bardha ndihmojnë në uljen e kolesterolit të lartë në gjak, si dhe ndihmojnë në tretjen e shtresave dhjamore në organizëm.

Falë përbërësve të ndryshëm bimorë, këto fruta ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nervore, luftojnë pagjumësinë dhe lehtësojnë artritin. Fibrat përbërëse të tyre ndihmojnë në rregullimin e sheqerit në gjak, ndërsa ato përmbajnë edhe më pak sheqer krahasuar me frutat e tjera. Ju fare mirë mund të shfrytëzoni edhe gjethet e tyre. Pasi t’i thani mirë ato mund t’i përdorni në formën e çajit, pasi ky çaj siç thamë lufton diabetin.

Publikuar: 15.05.2016 | 19:48
Lexuar: 508 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime