E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bëhet fjalë për një pajisje krejt normale në polici që nuk ka lidhje me përgjimin.
Micro-droni, revolucioni 300 gramësh


Dronët po gjejnë gjithnjë e më shumë hapësirë në përditshmërinë tonë, kjo edhe për faktin se nuk kushtojnë shumë.

Megjithatë, vetë brenda botës së dronëve po ndodh një mikro-revolucion, që e bën këtë mjet akoma më të përhapur. Bëhet fjalë për një pajisje krejt normale në polici që nuk ka lidhje me përgjimin.

Në Romë uli ‘qepenat’ një ditë më parë “Drone Expo”, një panair kushtuar këtyre pajisjeve teknologjike, ku risi ishte paraqitja e një minimodeli, një dron vetëm 300 gr i rëndë, që e shmang nga çdo ligj në fuqi, në çdo vend.

Porositjet për këtë model droni kanë qenë të mëdha, madje edhe para panairit ai kishte njohur shtrirje të gjerë, duke u përdorur për qëllime gazetarie, artistike, studimore, urbanistike, investigarive apo thjesht argëtuese.

Publikuar: 18.05.2016 | 12:53
Lexuar: 463 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime