E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pavarësisht se presidenti amerikan shijonte darkën me një gotë birre përpara në shoqërinë e gazetarit, qindra vetë rrinin jashtë në shi duke fotografuar e filmuar Obamës.
Darka e Obamës me gazetarin, pite dhe birra
Gjatë vizitës së tij në Hanoi, Obama konsumoi një darkë, mes kamerave me prezantuesin e CNN Anthony Bourdain, në një nga restorantet më të famshme vendase në kryeqytet, në “Bun Cha Huong Lien”.

Pavarësisht se presidenti amerikan shijonte darkën me një gotë birre përpara në shoqërinë e gazetarit, qindra vetë rrinin jashtë në shi duke fotografuar e filmuar Obamës.

Darka mes të dyve zgjati për më shumë se 2 orë. Kjo ishte vizita e parë e Obamës në Hanoi, të cilën zyrtarët vendas e cilësuan si një vizitë të ngrohtë në prag të stinës së verës dhe një kapitull të ri në marrdhëniet mes dy vendeve, të cilat 4 dekada më parë kanë qënë në luftë.

Obama është presidenti i tretë amerikan që viziton Vietnamin që pas rivendosjes së marrdëhnieve diplomatike në vitin 1995.
Darka e Obamës me gazetarin, pite dhe birra
Darka e Obamës me gazetarin, pite dhe birra
Darka e Obamës me gazetarin, pite dhe birra

Publikuar: 24.05.2016 | 17:47
Lexuar: 1799 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime