E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fustani blu është dizajnuar nga Catherine Walker posaçërisht për vizitën e princeshës në Austri në vitin 1986, por ajo e ka veshur dhe disa herë të tjera më pas.
Fustani ikonë i Princeshës Diana në ankand


Një nga fustanet ikonë te Princeshës Diana do të dalë në ankand muajin e ardhshëm dhe pritet të shitet me një çmim mbretëror rreth: $ 145,000, raporton People.

Fustani blu është dizajnuar nga Catherine Walker posaçërisht për vizitën e princeshës në Austri në vitin 1986, por ajo e ka veshur dhe disa herë të tjera më pas.

Princesha Diana e shiti fustanin në Nju Jork në vitin 1997, tre muaj para se të vdiste dhe në vitin 2013 fustani është shitur sërish nga Kerry Taylor Auctions për $ 131,000 Më 14 qershor, shtëpia e ankandit ka vendosur ta shesë për jo më pas se $ 117,000.

Publikuar: 31.05.2016 | 23:21
Lexuar: 408 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime