E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një fermer në Oklahoma me origjinë nga fiset vendase të Amerikës, Çiroki, vendosi të studiojë rrënjët e tij dhe traditën e rritjes së misrit.
Shtohen kërkesat për misrin shumëngjyrësh


Misri shumëngjyrësh mori shumë vëmendje nga interneti në vitin 2012 dhe shumë veta e kujtuan sajesë, por kompania që e prodhon në mënyrë natyrale nisi ta shesë dhe kërkesat janë rritur shumë.

Një fermer në Oklahoma me origjinë nga fiset vendase të Amerikës, Çiroki, vendosi të studiojë rrënjët e tij dhe traditën e rritjes së misrit.

Ai vuri re që shpesh, disa kokrra misri dilnin me ngjyrë. Ai i veçoi këto kokrra dhe i përzieu farërat, dhe me kalimin e viteve u krijuan kallinj shumëngjyrësh që sot prodhohen nga një kompani farërash në Amerikë.

Kërkesa për shitjen e tyre është rritur shumë që kur farërat nisën të shiten në internet.
Shtohen kërkesat për misrin shumëngjyrësh
Shtohen kërkesat për misrin shumëngjyrësh

Publikuar: 13.06.2016 | 11:25
Lexuar: 679 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime