E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Firmën e dështimit e mban lojtari me pritshmëritë më të mëdha, Cristiano Ronaldo, i cili në pjesën e dytë ka gabuar një 11-metërsh duke goditur shtyllën në minutën ‘79. Portugezët kanë vijuar dominimin e tyre në minutat e mbetura, por pa arritur të konkretizojnë sulmet.
Portugali-Austri 0-0, Ronaldo ndëshkon portugezët
Portugalia dhe Austria janë ndarë me një barazim pa gola në ndeshjen e zhvilluar në “Parc de Princes” mbrëmjen e kësaj të shtune.

Portugezët kanë qenë më ofensivë dhe kanë kontrolluar pjesën dërrmuese të lojës, duke patur edhe shansin më të mirë për të kaluar në avantazh, por ka dështuar.

Firmën e dështimit e mban lojtari me pritshmëritë më të mëdha, Cristiano Ronaldo, i cili në pjesën e dytë ka gabuar një 11-metërsh duke goditur shtyllën në minutën ‘79. Portugezët kanë vijuar dominimin e tyre në minutat e mbetura, por pa arritur të konkretizojnë sulmet.

Në minutën ’87 Ronaldo është përpjekur sërish të kalojë ekipin në avantazh me një goditje të rrezikshme me kokë, por ka ka përfunduar jashtë.

/ Top Channel

Publikuar: 18.06.2016 | 23:47
Lexuar: 450 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime