E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Qeveria me këtë avans parasheh që të ju ndanë një shumë parash prej 1.5 milion euro të gjithë atyre që pësuan dëme nga vërshimet
Qeveria e Maqedonisë ndanë 1.5 milion euro për pagesë me paradhënie të dëmeve nga vërshimet
Qeveria e Republikës së Maqedonisë, në takimin e mbrëmshëm kushtuar vërshimeve që kapluan rajonin e Shkupit dhe Tetovës, solli vendim që qytetarët që pësuan dëmtime nga vërshimet të ju jepet avans në vlerë prej 1.5 milion euro, transmeton Zhurnal.mk

Një lajm i gëzueshëm për këta banorë që po kalojnë një vuajtje të madhe shpirtërore si rezultat i fatkeqësisë natyrore që i goditi natën e 6 gushtit, e bëri Kryeministri aktual i Maqedonisë, Emil DImitriev gjatë vizitës se tij të sotme më banorët e prekur nga fatkeqësia.

Qeveria me këtë avans parasheh që të ju ndanë një shumë parash prej 1.5 milion euro të gjithë atyre që pësuan dëme nga vërshimet, dhe njëkohësisht ekipet për vlerësime janë në terren që do ta vërtetojnë dëmtimin material real.

Publikuar: 11.08.2016 | 18:10
Lexuar: 455 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime