E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndryshe, në vitin e kaluar 2015/2016 janë regjistruar 21.844 nxënës të klasave të para, ndërsa në vitin paraprak 2014/2015 ka pasur 21.463.
Nesër fillon viti shkollor
Nxënësit nesër kthehen në bankat shkollore. Vitin e ri shkollor do ta fillojnë rreth 270.000 nxënës, prej të cilëve 188.000 filloristë dhe 80.000 nxënës të shkollave të mesme.

Sipas të dhënave të cilat deri më tani janë dërguar nga komunat në MASH, janë regjistruar 21.213 nxënës të klasave të para, por ky numër nuk është përfundimtar pasi që regjistrimet në klasë të parë zgjasin edhe gjatë shtatorit.

Ndryshe, në vitin e kaluar 2015/2016 janë regjistruar 21.844 nxënës të klasave të para, ndërsa në vitin paraprak 2014/2015 ka pasur 21.463.

Nesër pritet të fillojë mësimi edhe në shkollat në vendbanimet në Shkup të cilat u vërshuan nga moti i lig më 6 gusht.

Siç njoftojnë nga MASH, komunat janë duke i sanuar dëmet në objektet shkollore, u bë dezinfektimi, dezinsektimi dhe deratizimi që të sigurohen kushte për zhvillimin e papenguar të mësimit.

Publikuar: 31.08.2016 | 13:09
Lexuar: 1607 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime