E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Korpusi i Paqes (Peace Corps) është themeluar nga Presidenti J.F. Kenedi më 1961, dhe ka mision promovimin e paqes në botë.
Shkolla Wilson mirëpret vullnetarët e ri nga Korpusi i Paqes

Gjatë kësaj jave në shkollën Wilson do të qëndrojnë për të pestën herë me radhë mbi 60 vullnetarë nga Korpusi i Paqes - SHBA për javën e tyre orientuese.

Korpusi i Paqes (Peace Corps) është themeluar nga Presidenti J.F. Kenedi më 1961, dhe ka mision promovimin e paqes në botë.

Gjatë qëndrimit të tyre në Shkollën Wilson vullnetarët do të përgaditen për realizimin e misionit të tyre 2 vjeçar në Maqedoni, ku përmes angazhimit dhe kontributit të tyre në institucione të ndryshme si shkolla, komuna apo OJQ, ata do të ndihmojnë komunitetin në forma të ndryshme si dhe njëkohësisht do të pomovojnë edhe vlerat Amerikane.

Publikuar: 20.09.2016 | 16:23
Lexuar: 1548 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime