E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vendet e para i fituan Suhejl Sulejmani 2005 -30kg, Enver Ismaili 2004 – 50 kg, Besar Memedi 2004 -45 kg, vendin e dytë e fitoi Bujar Idrizi, ndërsa të tretin Lorik Idrizi dhe Mustafa në kategorinë e juniorëve.
KK Shkumbini me katër vende të para
Struga Open 2016Në turneun ndërkombëtarë “Struga Open 2016” ku morën pjesë mbi 400 karateistë nga vendi dhe rajoni, garuesit e klubit të karatesë Shkumbini shënuan rezultate të mira duke fituar katër vende të para, një të dytë dhe dy vende të treta.

Vendet e para i fituan Suhejl Sulejmani 2005 -30kg, Enver Ismaili 2004 – 50 kg, Besar Memedi 2004 -45 kg, vendin e dytë e fitoi Bujar Idrizi, ndërsa të tretin Lorik Idrizi dhe Mustafa në kategorinë e juniorëve.

“Jam shumë I kënaqur me paraqitjen e të gjithë garuesvë tanë pasi fituam katër vende të para, një dytë dhe dy të tretat. Do të thotë të gjthë garuesit tanë që morën pjesë u kthyen me medalje. Besoj se në turnet e radhës rezultatet do të jenë edhe më të mira” deklaroi trajneri Ylber Rexhepi.
Turneu I radhës është “Tetova Open 2016” që do ët mabhet me 15 tetoer.

Publikuar: 25.09.2016 | 14:16
Lexuar: 1880 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime