E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Siç tregon koleksioni i Spiegel, ajo nuk u ndal edhe kur në pushtet ishin nazistët, madje nuk u ndal as në Gjermaninë Lindore.
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi (Fotot + 18)
Kultura e Trupit të Lirë (FKK), siç njihet në Gjermani, është një kulturë e rrënjosur prej dekadash.

Siç tregon koleksioni i Spiegel, ajo nuk u ndal edhe kur në pushtet ishin nazistët, madje nuk u ndal as në Gjermaninë Lindore.

Autoritetet komuniste bënë shumë përpjekje, por nuk i ndalën dot nudistët.

Në Detin e Veriut kishte 40 vende zyrtare për plazh nudistësh.

Kjo lëvizje nisi në Gjermani në shekullin e 18-të.
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi
Nudizmin nuk arriti ta ndal as komunizmi

Publikuar: 03.10.2016 | 16:36
Lexuar: 1813 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime