E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në videon e publikuar në internet duket qartë vështirësia se sa ka rrezikuar piloti në dy tentativat e tij për t’u ateruar në aeroportin e Birmingham.
Era për pak sa nuk shkakton tragjedi (VIDEO)









Era e fortë në Birmingham për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi ditën e diel në aeroportin e këtij qyteti, ku një avion “Airbus A321” dështoi të ulej në tentativën e parë, ndërsa me vështirësi të mëdha arriti në të dytën.

Në videon e publikuar në internet duket qartë vështirësia se sa ka rrezikuar piloti në dy tentativat e tij për t’u ateruar në aeroportin e Birmingham.

Në tentativën e parë, piloti bën të gjitha përpjekjet për ta ulur avionin, por pozicionimi që ai merr nga era e fortë ishte mjaft i rrezikshëm për ta prekur pistën dhe në momentet e fundit ai vendos ta ngre avionin sërish në ajër. Edhe në tentativë e dytë duket se situata nuk është se ka ndryshuar shumë, por këtë herë piloti është më i vendosur dhe fatmirësisht ka arritur të ulet pa shkaktuar probleme. Megjithatë ka rrezikuar shumë.

Publikuar: 04.10.2016 | 12:45
Lexuar: 1596 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:















Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime