E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 13 deri në 22 gradë Celsius.
Diell dhe me vranësira të vogla lokale


Moti në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare lokale. Në orët e pasdites do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa në pjesët e skajshme perëndimroe reshje të mundshme të shiut lokal.

Do të fryjë erë mesatare e përkohshme dhe e fuqishme nga drejtimi veriperënfimor e cila do të jetë më e shprehur përgjatë luginës së Vardarit dhe në pjesët lindore të vendit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 13 deri në 22 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare në të forcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në gjashtë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 16 gradë celsius.

Nën ndikimin e masës së ftohtë ajrore nga veriu moti në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm dhe relativisht i ftohtë për këtë periudhë të vitit me reshje të dobta të shiut veçanërisht në pjesët malore perëndimore.

Të premten do të mbizotërojë mot kryesisht me vranësira me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa nga fundi i ditës edhe gjatë natës pritet që reshjet të jenë të bujshme.

Publikuar: 05.10.2016 | 12:19
Lexuar: 1584 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime