E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Guenter Roessler arriti të realizojë foto nudo kaq të bukura, sa vazhdojnë të komentohen edhe sot.
Pioneri i fotove nudo në komunizëm (Foto +18)
Ai njihet ndryshe edhe si Helmut Newton i Lindjes.

Edhe pse nën regjimin komunist, Guenter Roessler arriti të realizojë foto nudo kaq të bukura, sa vazhdojnë të komentohen edhe sot.

Gjermani lindi në vitin 1926 në Lajpcig.

Ai ndërroi jetë në vitin 2012.

Roessler ishte pioner i fotove nudo në Gjermaninë Lindore.
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler
Guenter Roessler

Publikuar: 06.10.2016 | 15:41
Lexuar: 1345 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime