E premte, 20.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Internacional i Porto Alegre, qe fiton Kupen e dyte Libertadores qe nga 2006, eshte kualifikuar gjithashtu per ne Kupen e botes te klubeve, qe do te zhvillohet ne dhjetor ne Emiratet e Bashkuara Arabe.
Internacional fiton Kupėn Libertadores


Klubi brazilian i Internacional ka fituar te merkuren Kupen e 51-te Libertadores, kompeticioni me prestigjioz i futbollit ne Ameriken e Jugut, duke mundur meksikanet e Guadalajara 3-2 ne finalen e kthimit ne Porto Alegre.

Ne finalen e pare, te merkuren, me 11 gusht, te luajtur ne Zapopan, Internacional kishte fituar 2-1.

Internacional i Porto Alegre, qe fiton Kupen e dyte Libertadores qe nga 2006, eshte kualifikuar gjithashtu per ne Kupen e botes te klubeve, qe do te zhvillohet ne dhjetor ne Emiratet e Bashkuara Arabe.

Shenues:

Internacional: Sobis (61), Damiao (78), Giuliano (87)
Guadalajara: Fabian (43) Araujo (90)

Publikuar: 19.08.2010 | 15:32
Lexuar: 1064 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime