E mërkurë, 26.09.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gradeci, fshati i nėnės sė Skenderbeut

Publikuar: 20.08.2010 | 22:55
Lexuar: 5865 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
sabit (22/12/2010 20:23:43) ...ju lumtė o djema....po ky "mark fanda" i lindur buzė lumit "fandi i madhe"(sot Fani), nė afėrsi tė mirditės erdhi me ushtrinė e skėnderbeut...ku luftoi kundra turqėve...dhe mbeti tė jetonė nė fshatin tuaj........
ralla (23/03/2011 20:04:43) Pėrshėndetje
...do doja qė edhe njė herė tė shqyrtoni mirė prejardhjen e mbiemėrit "Deralla"...sipas njohurive tė mia ky mbiemėr rjedhė nga Mbiemėri Ralla dhe prashtesės "De" (gjermanisht "Von" italisht "Di" Frangj "De")....si De Rada....etj etj....nė kohėn e perandorisė Osmane, kėtijė mbiemėri i humbet domethėnjet Krishte De Ralla...dhe shėndrohet nė Deralla....Familja Ralla ėshtė Familje mė e vjetėr e Draodakumit.....
Qenan Bilalli (20/12/2011 18:39:01) Me vjen mir qe dikush e rikujton te kaluaren e vendit tim vuajtjet e keti populli te nji fshatit me shume tradita Kombetare dhe lufetrat qe e kapluan gjate ketyre shekujve te pa haruar veqarisht Lufta e Dyte Boterore ku ishte i Reshtuar ene ushtari i lnē SULEJMAN BILALLI megjithese spo permendet reshtat e larte shkruar,skam asnje qellim per ofendim por rikujtoj te kaluaren.Pershendetje nga Zürich(CH)
Qenan Bilali nga f,Gradec(Draodakum).20.12.2011 Zürich
Ibro Dzaferi (08/04/2012 23:49:48) Ju lumt per fjalet dhe shkrimin qe keni be ka dikush kujton per te kaluaren e f.sh.GRADECIT
harun ibraimi (21/03/2013 16:45:13) edhe mua me vjen mir per fjalen per shkrimet per te gjithat historiat e fshatit gradec 22/03.2013 harun ibraimi veron itali prsh fshatin gradec

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime