E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Kthjellu” (The Grips”), janë në listën e ngushtë të nominimeve për çmimin “Best Adria Act” për ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards” (EMA), ngjarje që do të organizohet më 7 nëntor 2010 në Madrid të Spanjës.
“Kthjellu”, drejt MTV Awards


Rok grupi ‘The Grips’, i njohur te ne si ‘Kthjellu’, mund t’i sjellë Kosovës një çmim të MTV-së, nëse mbledh votat e duhura për në “MTV Evrope Music Awards”. Grupi nga Ferizaji, mjaft i suksesshëm në skenën shqiptare (fitues edhe të edicionit të dytë të Festivalit “Top Fest” dhe vlerësuar me çmime si “Grupi më i mirë” disa herë) po marshon drejt suksesit evropian me hitin e tyre të ri ‘Tonight is Your Night’, lançuar pak javë më parë.

“Kthjellu” (The Grips”), janë në listën e ngushtë të nominimeve për çmimin “Best Adria Act” për ceremoninë e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards” (EMA), ngjarje që do të organizohet më 7 nëntor 2010 në Madrid të Spanjës.

Çdokush që dëshiron të japë votën për grupin kosovar, mund ta bëjë atë në faqen e MTV Adria.

Linqet ku mund të votoni:

http://www.mtv.rs/ema/ko-je-sve-u-trci-za-mtv-nagradu?csort=descending&pg=2#comment, http://www.mtv.si/ema/glasujte-za-svoje-najljubse-izvajalce?sid=fc24290fb7658719c89536907ce5e4c2

http://www.mtv.com.hr/ema/glasajte-za-svoje-omiljene-izvodjace-copy?sid=24488bbcd677f1096f82cbb2215f90ed (bw)

Publikuar: 22.08.2010 | 00:34
Lexuar: 1769 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime