E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reding ka pohuar se mund të niseshin procedurat ligjore ndaj Francës për shkak të dëbimit të romëve në Rumani e Bullgari. Ajo gjithashtu ka akuzuar ministrin francez të çështjeve evropiane se e ka gënjyer duke i thënë se aksione te qeverisë franceze nuk kanë si cak romët.
Eurokomisionerja ka bërë gafëMinistri francez për çështjet evropiane Pierr Lëlush i ka cilësuar si "gafë" deklaratat e eurokomisioneres së drejtësisë, Viviane Reding.

Reding ka pohuar se mund të niseshin procedurat ligjore ndaj Francës për shkak të dëbimit të romëve në Rumani e Bullgari. Ajo gjithashtu ka akuzuar ministrin francez të çështjeve evropiane se e ka gënjyer duke i thënë se aksione te qeverisë franceze nuk kanë si cak romët.

Publikuar: 15.09.2010 | 16:29
Lexuar: 1025 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime