E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gruaja e mirë ju mundëson të provoni çdo gjë që ju mundëson jeta. Ndoshta ndonjë ushqim të ri, ose ushtrime fizike, ose ndonjë udhëtim nëpër Evropë ose skijim dhe pse jo edhe ndonjë notim në pishina. Më rëndësi është që të bëni diçka në të cilën dikush është me ju.
10 mënyra si një grua e mirë mund t’ju bej të lumtur
Kur janë në pyetje gratë, të gjithë meshkujt dëshirojnë të kenë përkrah vajzën ë ëndrrave, disa e kanë atë fat të tjerët jo. Përderisa gratë thonë që duhet të puthin shumë bretkosa për të gjetur princin e ëndrrave, burrat duhet të puthin shumë princesha për të gjetur gruan e ëndrrave.

Ja 10 mënyrat se si një grua e mirë mund t’ju bej të lumtur:

1. Gruaja e mirë gjithmonë e sheh më të mirën tek ju


Kur e dashura juaj ju trajton si të ishit njeriu më i suksesshëm në botë,nuk do të jetë ë vështirë që edhe ju ashtu të ndjeheni

2. Ju siguron stabilitet

Kur një ditë do të përfundoni një faqetë jetës romantike apo seksuale,kur do të ndërpritni së kërkuari numrat e huaj të telefonave,edhe sa energji do t’ju mbetet që të fokusoheni gjërave të tjera të jetës.

3. Ju nxit që të provoni gjëra të reja në jetë

Gruaja e mirë ju mundëson të provoni çdo gjë që ju mundëson jeta. Ndoshta ndonjë ushqim të ri, ose ushtrime fizike, ose ndonjë udhëtim nëpër Evropë ose skijim dhe pse jo edhe ndonjë notim në pishina. Më rëndësi është që të bëni diçka në të cilën dikush është me ju.
10 mënyra si një grua e mirë mund t’ju bej të lumtur

4. Ju motivon

Jo vetëm që ju përkrah që të realizoni qëllimet e juaja, por ju ndihmon që ti realizoni. Ajo është një këshilltar i besueshëm i karrierës suaj dhe aktiviteti juaj është në mendjen e saj. Edhe nëse nuk dëshiron të përzihet në punën tuaj, ajo ju përkrah që sa më lehtë ta mbaroni.

5. Për hatër të saj mendoni ardhmërinë

Disa lidhje janë të kalueshme, të përkohshme ose vetëm për një përdorim. Dhe kur jeni në një lidhje të tillë, e dini se ajo ka një datë afati. Mirëpo kur jeni në një lidhje të mirë, atëherë mos mendoni për kalim afati. Nëse ju ka kaluar mirë lidhja deri në moment, mos mendoni për keq, mendoni si ta vazhdoni atë.

6. Për shkak të saj bëhuni i shëndetshëm

Femrat gjithmonë kujdesen dhe kanë frikë shëndetin më shumë së burrat. Ata i numërojnë shpesh sa kalori tepër kanë ngrënë, ndërsa burrat jo. Më një grua të mirë, gjithmonë do të hani ushqim të shëndetshëm. Në fund të fundit, nëse keni një të dashur sexy, pse ju nuk do të ishit në hap me atë?

7. Për shkak të saj, bëhuni të sinqertë

Meshkujt shpesh gënjejnë. Jo vetëm partneren, por edhe vetveten. E dimë që kjo nuk është e mirë, mirëpo sërish e bëjmë. Mirëpo ndaj një gruaje e mirë, detyroheni që të jeni të sinqertë. Ajo do të kujdeset që të sigurohet që ju jeni të sinqertë. Dijeni, një grua shpesh ju njeh më mirë se sa e njihni veten dhe e di më mirë se ju çfarë keni në mendje.
10 mënyra si një grua e mirë mund t’ju bej të lumtur

8. Ju ndihmon qe ju te keni nje jete normale

Çdo njeri ka muzikën e tij. Të gjithë kanë pasiguritë e tyre te caktuara. Ndoshta ju jeni xheloz ose jeni duke luftuar me besimin, por kjo është diçka që të gjithë e kalojnë. Por, kur pran vetes keni një grua te mirë te cilës i besoni dhe e cila ju beson, atëherë ju mundeni pa problem te mposhtni pasigurinë dhe frikën.

9. Për shkak te saj jeni çdoherë ne shtrat

Çfarë ju bën më të mirë në shtrat pranë jush, kur ju keni një grua e mirë? Për shkak se ajo ju vendos një sfidë, ajo i kalon kufijtë. Kur ju jeni në një marrëdhënie, seksi duhet të jetë interesant sepse monogamia është armiku kryesor. Shumë lojëra, hulumtime dhe lajme mund ta bëjnë jetën tuaj seksuale më të mirë se kurrë.

10. Për shkak të saj ju jeni më shoqërues

Femrat janë më shoqëruese se sa meshkujt dhe më lehtë bëjnë miq. Femrat e mira do ta nxjerrin prapanicën tuaj nga shtrati dhe do t’ju dërgojnë në ëmbëltore apo në lokal. Do të insistojnë derisa ju te jeni gati, por kur do ta kuptoni se sa mirë keni kaluar me të do t’i jeni shume mirënjohës.

Publikuar: 29.09.2010 | 12:03
Lexuar: 4013 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Elona (29/09/2010 21:14:46) Meshkujt shpesh gënjejnë. Jo vetëm partneren, por edhe vetveten. E dimë që kjo nuk është e mirë, mirëpo sërish e bëjmë. Mirëpo ndaj një gruaje e mirë, detyroheni që të jeni të sinqertë. Ajo do të kujdeset që të sigurohet që ju jeni të sinqertë. Dijeni, një grua shpesh ju njeh më mirë se sa e njihni veten dhe e di më mirë se ju çfarë keni në mendje.

Mendimet i paska dhene nje mashkull. Shyqyr, me ne fund edhe meshkujt po pranojne qe ne jemi shume shume te rendesishme. Nje bravo te madhe per femrat dhe nje te vogel per meshkujt...(qe kane pranuar se ne i lexojme meshkujt ne mendje)
kumanovari (16/04/2011 21:12:40) hehehehe ti elona senke nejt pashkru prap merita perju fmnat apo pervetveten gabim eke se sikur takohemi un dhe ty dotashish adottem lexojsh ty mua apo jo heheheh

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime